Cestujeme365.cz - Cestujte s námi kdykoliv v roce

info@cestujeme365.cz

Kdy do Thajska?

Kdy vyrazit na dovolenou do Thajska? Ideálně v zimě
Za okny je déšť, pochmurné počasí, ale to milovníky cestování neodradí od plánování dovolené na letošní zimu. Vycestovat na dovolenou za mořem, když tady je chladno, mráz a zima? Proč ne? V Thajsku podzimem končí období dešťů a začíná druhé léto. Tak proč trávit svou dovolenou v zimě, když můžete vycestovat za sluníčkem?


Počasí v Thajsku
Touto dobou je počasí v Thajsku okolo 26 až 34°C. Sluníčko a teplo láká turisty už dlouhá léta. Cestovní kanceláře vyvěšují aktuální nabídky na dovolené v Thajsku a ceny letenek se pohybují od 13 000 do 20 000 Kč. Pokud tedy zvažujete dovolenou v zimě, doporučujeme rozhodně Koh Samui.


Koh Samui, aneb 5 důvodů proč jej navštívit
Kromě sluníčko a tepla můžete v této destinaci navštívit Národní park Ang Thong v zálivu Thajska. Krásné panenské souostroví, které je složeno ze 42 ostrovů, s hustou džunglí nebo nádhernými plážemi si určitě nemůžete nechat ujít.
Na severním pobřeží ostrova Koh Samui můžete navštívit slavný Big Buddha. Je to jedna z nejvyhledávanějších svatyní. Kromě dvanáct metrů velkého Buddhy zde naleznete také množství trhů, na kterých si můžete zakoupit upomínkové předměty, místní ovoce nebo ochutnat zdejší pochoutky.
Za zmínku stojí také Hin Ta a Hin Yai, což jsou obrovské kamenné útvary, které se nacházejí na okraji moře nebo vodopád Na Muang. U vodopádů naleznete krásné kořenové schodiště, které vás vyvede až na vrchol vodopádu, kde můžete navštívit krásné přírodní koupaliště.
Milovníci zvířat mohou navštívit hadí farmu, která svým návštěvníkům nabízí ukázku nejjedovatějších hadů celé Asie. Samotné Thajsko je domovem asi sedmdesáti druhů hadů, z nichž asi padesát je jedovatých, což je asi jedna z nevýhod této nádherné destinace.


Do Thajska za kulturou
V období naší zimy slaví v Thajsku velkou řadu svátků jako třeba svátek Dnu konstituce. Hlavní město Bangkok je plné jazzových festivalů, silvestrovských oslav, které patří k těm největším na světě. Pokud milujete kulturní zážitky, pak byste si tyto akce neměli nechat ujít. Pokud však chcete pouze za sluníčkem a teplem, dovolená v Thajsku je pro vás to pravé.

TIPY na dovolenou v Thajsku najdete zde:

Koh Samui zde:

http://1url.cz/ztE3D

http://1url.cz/ptE3d

Více z Thajska zde:

http://1url.cz/ytE3U

http://1url.cz/KtE3f